Atrakcje

Atrakcje w Sandomierzu

Położenie Dworu Dwikozy na malowniczej Wyżynie Sandomierskiej, nieopodal rzeki Wisły, w otoczeniu zieleni pozwala na komfortowy odpoczynek w pięknej scenerii natury. Atrakcje Sandomierza dają możliwości zorganizowania wolnego czasu dla całych rodzin, jak też par oraz osób podróżujących indywidualnie. Zobacz co polecamy.

Atrakcje w okolicy

Nasz region przyciąga nie tylko swoim urokliwym położeniem i coraz bardziej rozbudowaną ofertą, ale także zabytkami i innymi ciekawymi miejscami.


Zapraszamy, odkryj piękno okolicy i atrakcje jakie ma do zaoferowania o każdej porze roku.

Winnice

Pośród urokliwych wzniesień i dolin wyżyny sandomierskiej znajdują się winnice. Lessowa ziemia tego regionu i jego specyficzny mikroklimat sprawiają, że rosnąca tu winorośl co roku daje możliwość wyprodukowania win z bogatą nutą aromatów i smaków, które zadowolą podniebienia wielu miłośników wina. Efektem tego jest powiększająca się z roku na rok liczba medali przyznawana sandomierskim winiarzom na wielu międzynarodowych konkursach winiarskich. To również miejsca, gdzie warto zatrzymać się na dłużej, odpocząć, zrelaksować się. Połączenie zachodu słońca i winnicy, pozostanie w pamięci na długo.

Winnice w okolicy:

  • Winnica Nadwiślańska
  • Winnica Sandomierska
  • Winnica Płochockich
  • Winnica Nad Jarem
  • Winnica Św. Jakuba

PFR